Bezpieczna droga do szkoły

Bezpieczna droga do szkoły

Wraz z rozpoczętym rokiem szkolnym, stróże prawa przystąpili do akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Jak zawsze jej celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym, w rejonach szkół oraz na drogach, prowadzących do placówek oświatowo–wychowawczych w początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej.

Policjanci ruchu drogowego już od kilku tygodni przygotowują się do powrotu dzieci i  młodzieży do szkół. W ostatnich tygodniach wakacji funkcjonariusze sprawdzali stan oznakowania dróg i urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających. W  przypadku stwierdzenia nieprawidłowości kierowali pisma do zarządców dróg z wnioskiem o usunięcie nieprawidłowości lub o uzupełnienie oznakowania.

W pierwszych dniach nauki policyjne patrole, pełniące służbę w rejonach szkół, będą zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Będą przypominać kierującym pojazdami o zachowaniu szczególnej ostrożności przed przejściem dla pieszych oraz w obserwowaniu drogi i jej otoczenia. Mundurowi zwrócą też uwagę czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także na sposób przewożenia dzieci.

Rodzicu, opiekunie:

  • dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład,
  • zadbaj o to, by dziecko na drodze było widoczne dla kierujących pojazdami,
  • ucz i przypominaj zasady prawidłowego poruszania się po drodze.

Kierowco:

  • w samochodzie przewoź dziecko zgodnie z przepisami,
  • wysadzaj dziecko z samochodu od strony chodnika lub pobocza,
  • zachowaj ostrożność w pobliżu szkół i placówek oświatowych, a szczególnie przed przejściem dla pieszych.

Nauczycielu:

  • pokaż dzieciom bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego,
  • ucz dzieci świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Źródło: Komenda miejska Policji w Jaworznie

Previous Sprzedajesz w internecie? Nie daj się oszukać w cyberprzestrzeni
Next Policjanci kontrolowali pojazdy przewożące odpady

Może to Ci się spodoba

Kolejny kierowca kierował po zażyciu narkotyku

Policjanci Komisariatu Policji VI w Krakowie zatrzymali 23- letniego mężczyznę, który kierował samochodem po zażyciu narkotyków. Badanie testerem wykazało obecność w organizmie krakowianina marihuany i amfetaminy. Mężczyźnie pobrano krew do

Nowi policjanci w jaworznickim garnizonie

W poniedziałek w sali odpraw jaworznickiej komendy odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Posterunkowi swoją zawodową ścieżkę rozpoczną kilkumiesięcznym szkoleniem w jednej z policyjnych szkół. Po przeszkoleniu wrócą do naszej

Dozór dla młodego narkotykowego dilera z powiatu krakowskiego

16 czerwca br. przed północą w Nowej Górze dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krzeszowicach zauważyli trzy młode osoby, które na widok mundurowych zaczęły zachowywać się nerwowo i niepewnie. Funkcjonariusze podjęli

Pościg za złodziejem ulicami Krakowa i nurtem Wisły

Policjanci z II Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 17-letniego sprawcę wymuszenia rozbójniczego Kilka dni temu w godzinach wieczornych funkcjonariusze Ogniwa Wywiadowczo Patrolowego Komisariatu Policji II w Krakowie pełniąc służbę patrolową

Kolejny raz zaoferowano policjantom kupno narkotyków

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie pełniący służbę w patrolu nieumundurowanym zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy zaoferowali im do sprzedaży środki odurzające. Narkotykowi dilerzy usłyszą zarzuty posiadania i sprzedaży

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował okraść klienta w kantorze wymiany walut

Policjanci z 4 Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który pod koniec lutego próbował okraść  klienta wymieniającego gotówkę w kantorze. Poszukiwania mężczyzny trwały kilka dni. Zatrzymany usłyszał zarzuty usiłowania