Nagrody w konkursie GRDPP wręczone

Nagrody w konkursie GRDPP wręczone

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Gminną Radę Działalności Pożytku Publicznego w Jaworznie. Tematem prac była pomoc i działalność wolontariacka. Uczestnicy konkursu mogli również zinterpretować hasło programu „Jaworzno mówi STOP Cyberprzemocy”. Podczas spotkania Naczelnik Wydziału Współpracy Społecznej i Gospodarczej Urzędu Miejskiego Marcin Koziarz, złożył w imieniu Prezydenta Miasta Pawła Silberta i jego zastępcy Łukasza Kolarczyka, podziękowania za pracę społeczną i zaangażowanie Gminnej Radzie Działalności Pożytku Publicznego, która kończy swoją kadencję.

Gratulacje i podziękowania laureatom konkursu i członkom Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego złożyli również: Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki i Radny Rady Miejskiej Maciej Stanek.

Podczas uroczystości wręczono również nagrody w konkursie fotograficznym pn. „Miasto z pasją”. Wyróżnienie w konkursie otrzymali Wojciech Szkółka i Bogdan Stawarz.

Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego

Celem działania Rady jest m.in. współpraca w przygotowaniu projektu programu współpracy Gminy z organizacjami, opiniowanie projektów strategii rozwoju Gminy czy tworzenie zespołów działających przy Radzie. Ponadto Rada zajmuje się opiniowaniem projektów aktów prawa miejscowego, wyraża opinie w sprawach dotyczących obszarów realizacji zadań publicznych i udzielaniem pomocy w przypadku sporów.

Odchodząca Rada działała od 2019 roku. W jej skład weszli: Łukasz Michael przewodniczący Rady, Katarzyna PokutaMirosław KempkaAnna KępkaMarcin OtrębskiAnna LichotaEwa ZuberKrystyna Bojęś oraz Mariola Dudek.

Konkurs plastyczny GRDPP

Celem konkursu było rozszerzenie idei wolontariatu, rozwijanie twórczości plastycznej oraz aktywności twórczej, a przede wszystkim alternatywa wobec nudy, alkoholu i środków psychoaktywnych. Dzieci i młodzież mogły wykonać pracę na trzy tematy: „Pomaganie jest cool”, „Wolontariat moimi oczami” oraz „Jaworzno mówi STOP Cyberprzemocy”.

Jury konkursowe, w składzie: Maciej Stanek – Radny Rady Miejskiej, Łukasz Michael – Przewodniczący Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Katarzyna Florek – Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu UM w Jaworznie, Krystyna Bojęś – przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Aneta Ślusarczyk – członek GKRPA oraz Katarzyna Pokuta z Miejskiego Centrum Kultury i Sportu – oceniało dzieci i młodzież w czterech kategoriach wiekowych – przedszkolaki, szkoły podstawowe kl. I-III, szkoły podstawowe kl. IV-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe. Spośród 317 prac wybrano 20, których autorzy otrzymają wyróżnienia i miejsca na podium. Jury wzięło pod uwagę wykonanie ale przede wszystkich odbiór i przesłanie dzieła.

Konkurs honorowym patronatem objęli Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert oraz Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki.

Lista zwycięzców i wyróżnionych:

I Grupa – przedszkolaki (przedział wiekowy 3-6 lat)

 • Wyróżnienie – Franciszek Pielorz- Przedszkole Miejskie Nr 19,
 • Wyróżnienie – Nela Wojnarowska – Przedszkole Miejskie Nr 7,
 • Wyróżnienie – Hanna Madej – Przedszkole Miejskie Nr 12,
 • Wyróżnienie – Nadia Madyda – Przedszkole Miejskie Nr 1,
 • Wyróżnienie – Hanna Młynarczyk – Przedszkole Miejskie nr 1,
 • Wyróżnienie – Emilia Bołbot – Przedszkole Miejskie Nr 19,
 • Wyróżnienie – Alicja Habowska – Przedszkole Miejskie Nr 18,
 • Wyróżnienie – Alan Kamiński – Przedszkole Miejskie Nr 14.

II grupa – szkoła podstawowa klasy I – III (przedział wiekowy  7-9 lat)

 • I miejsce – Dominika Szot – Szkoła Podstawowa nr 16,
 • II miejsce – Agata Wojnarowska – Szkoła Podstawowa nr 5,
 • III miejsce – Maryla Hezner – Szkoła Podstawowa nr 2,
 • Wyróżnienie – Helena Podyma – Szkoła Podstawowa nr 4,
 • Wyróżnienie – Weronika Koźmienko – Szkoła Podstawowa nr 16,
 • Wyróżnienie – Nikola Banasik – Szkoła Podstawowa nr 20.

III grupa –  szkoła podstawowa klasy IV – VIII (przedział wiekowy 10-15 lat)

 • I miejsce – Iga Fesper – Szkoła Podstawowa nr 5,
 • II miejsce – Emilia Łysoń – Uniwersytecka Katolicka Szkoła Podstawowa „Kana”,
 • III miejsce – Filip Lebuda -Szkoła Podstawowa nr 20,
 • Wyróżnienie – Weronika Urlich – Szkoła Podstawowa nr 8,
 • Wyróżnienie – Karolina Jach – Szkoła Podstawowa nr 20,
 • Wyróżnienie – Aleksandra Zielonka – Szkoła Podstawowa nr 5.

IV grupa – szkoły średnie (przedział wiekowy powyżej 16 lat)

 • Nie przyznano nagród w tej kategorii wiekowej.

Źródło: Urząd Miejski w Jaworznie

Previous 100 lat Pana Maksymiliana Kawczyka
Next Zapraszamy na Dni Teatru

Może to Ci się spodoba

1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku

Odsłonięto tablicę upamiętniającą organizację antykomunistyczną Wolność-Niepodległość

W poniedziałek, 7 marca 2022 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Jaworznie, z inicjatywy katowickiego biura Instytutu Pamięci Narodowej, odsłonięto tablicę poświęconą członkom młodzieżowej organizacji antykomunistycznej Wolność-Niepodległość

Od września 2017 r. szkoły mają mieć możliwość wyboru podręcznika

Zgodnie z nowymi propozycjami resortu edukacji, które po fazie konsultacji społecznych trafiły do rozpatrzenia przez Komitet Stały Rady Ministrów, szkoły będą miały możliwość wyboru podręcznika. Wydawcy edukacyjni są zadowoleni i zapewniają, że na

Zapraszamy na Dni Teatru

Po dłuższej przerwie spowodowanej obostrzeniami wracamy do tradycji! Zapraszamy na XXIX Spotkania Teatralne! W budynku dawnego „Sokoła” przy ulicy Adama Mickiewicza 2, będziemy gościć wspaniałych aktorów z fantastycznymi spektaklami! Jednak

Uniwersytet Jagielloński gruntownie modernizuje swój kampus medyczny

Collegium Medicum, czyli kampus medyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zostanie gruntownie odnowiony. Będzie to możliwe dzięki współpracy uczelni z partnerem prywatnym – spółką Neoświat. Jak wyjaśnia prof. Piotr Laidler, prorektor UJ ds. Collegium

Trasa „Disney Księżniczki Koncert” już wkrótce odwiedzi Wrocław i Gdańsk. Bilety do magicznej krainy bajek są nadal dostępne!

Do największych polskich miast zawitała seria występów “Disney Księżniczki Koncert”. To niepowtarzalna okazja, by usłyszeć na żywo piosenki, które poruszają i inspirują kolejne pokolenia. Magia Disneya zaczarowała już Kraków, Katowice

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź