Jaworznickie służby edukują półkolonie

Jaworznickie służby edukują półkolonie

Wakacje trwają już w najlepsze, z czego w największym stopniu korzystają najmłodsi mieszkańcy Jaworzna. Działające na terenie miasta półkolonie prowadzą swoją działalność, która stanowiła atrakcyjną formę zorganizowanego dla dzieci i młodzieży letniego wypoczynku. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i „Bezpieczne wakacje” jaworzniccy policjanci odwiedzili dzieci z półkolonii i „wkręcają” w bezpieczeństwo oraz przypominają wszystkim o zasadach prawidłowego zachowania w czasie letniego wypoczynku.

W ramach akcji policjanci jaworznickiej komendy wspólnie ze strażakami z PSP spotkali się z dziećmi ze szkółki wędkarskiej Grajdołek oraz z Domu Kultury Archetti, które spędzają wolny czas na półkoloniach. Głównym tematem spotykania było bezpieczeństwo w trakcie wakacji. Mundurowi uświadamiali jak bezpiecznie spędzać bezpiecznie czas nad wodą w górach, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, jak zachować się w kontaktach z nieznajomymi oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Policjanci przypomnieli o numerach alarmowych. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie przekazali podstawowe informacje na temat udzielenia pierwszej pomocy, jak wykonać resuscytacje krążeniowo-oddechową, jak zastosować pozycję boczną bezpieczną. Taki charakter pracy mundurowych ma służyć temu, aby dzieci wiedziały, jak bezpiecznie się bawić, a zarazem bezpiecznie wypoczywać. Na koniec uczestnicy półkolonii mogli zobaczyć radiowóz policyjny oraz wóz strażacki, przekazano ulotki informacyjne oraz zachęcono do wzięcia udziału w konkursie „Artystyczny przeWodnik”.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę, wspólnie zadbajmy o to, aby każdy bezpiecznie dojechał do wyznaczonego celu, odpoczął, a potem bezpiecznie powrócił do domu.

Źródło: Komenda miejska Policji w Jaworznie

Previous Kampania "Mamo! Tato! Tutaj jestem"
Next Kolejne spotkanie z policjantami

Może to Ci się spodoba

Kolejne 2 złote medale Szymona Kulki na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w Los Angeles

Kolejne doskonałe informacje docierają do Gorlic z Los Angeles, gdzie odbywają się XVII Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. Sierżant Szymon Kulka – biegający policjant Posterunku Policji w Uściu Gorlickim – do

3 proste kroki do zarabiania, łatwiejsze niż zamawianie Ubera

Nawet 80% polskiego społeczeństwa ma obawy, że w obliczu stale rosnącej inflacji, ich podstawowe wynagrodzenie nie wystarczy do życia na oczekiwanym poziomie. A co gdyby w 3 prostych krokach, bez

Nowe propozycje zwolnień, ulg w podatkach i zwrotów opłat dla przedsiębiorców

Trwające – w związku z trzecią falą koronawirusa – obostrzenia powodują, że wiele branż ma ograniczone, uszczuplone, a nierzadko i zupełnie wyłączone możliwości prowadzenia działalności. Po analizie dostępnych rozwiązań prawnych

Służba i pasja – spotkanie pań w MSWiA w dniu ich święta

Z okazji Dnia Kobiet Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zaprosił wyróżniające się funkcjonariuszki służb mundurowych. Jedną z nich była przedstawicielka małopolskiej Policji starszy sierżant Patrycja Pszczelińska. 8 marca

Mija rok od Światowych Dni Młodzieży

W lipcu ubiegłego roku w Polsce odbyły się 31. Światowe Dni Młodzieży, w których udział wzięło 2,5 mln pielgrzymów ze 187 krajów. W uroczystościach uczestniczył Papież Franciszek, przedstawiciele Episkopatu Polski

Odprawa służbowa Zastępców Komendantów Wojewódzkich (Stołecznego) Policji ds. kryminalnych

W dniach 6 – 7 lutego 2017 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Dafne” w Zakopanem odbyła się odprawa służbowa zastępców komendantów wojewódzkich (Stołecznego) Policji ds. kryminalnych, poświęcona podsumowaniu realizacji zadań przez