Policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali kwestującego na rzecz nieistniejącej fundacji
Policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali oszusta , który udając głuchoniemego wyłudzał pieniądze od przechodniów na nieistniejącą fundację.
Wg. zgłoszenia młody, niepełnosprawny człowiek miał pojawić się w okolicach Ronda Czyżyńskiego i nachalnie zaczepiać przechodniów prosząc o wsparcie. Patrol, który pojechał na miejsce potwierdził obecność nastolatka. Chłopak zaczepiał przechodzących pokazując im jakąś kartkę i domagając się datków. Jak ustalili policjanci zbierał pieniądze na rzecz ”stowarzyszenia głuchoniemych dzieci i inwalidów Europy”, fikcyjnego stowarzyszenia jak się okazało. 15-latek, mieszkaniec Krakowa udawał przy okazji głuchoniemego, licząc że wzbudzi litość u przechodniów a tym samym ich hojność .
Jak się okazało, chłopak oszukał kilkanaście osób. Zebrany materiał pozwolił na przedstawienie mu 11 zarzutów oszustwa. Zebrane materiały w jego sprawie zostały przekazane do sądu dla nieletnich.
Może to Ci się spodoba
Zatrzymany w Krakowie obywatel Rumunii oszukał kilkanaście firm na terenie UE i Turcji
Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali pięćdziesięcioletniego obywatela Rumunii, który posługując się fałszywymi dokumentami wyłudził pieniądze od kilkunastu osób z Niemiec, Turcji, Włoch i Hiszpanii.
Rozbite dwa gangi „tytoniowe”
Policjanci CBŚP z Opola i Katowic przeprowadzili dwie akcje wymierzone w dwie grupy przestępcze zajmujące się nielegalną produkcją papierosów i tytoniu. W ramach realizacji, łącznie policjanci zlikwidowali 3 krajalnie tytoniu
Policjanci z III Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 2 złodziei paliwa ze stacji benzynowych
Do Komisariatu Policji III w Krakowie wpłynęło zawiadomienie z jednej z sieciowych Stacji Paliw o kradzieży paliwa o wartości ok. 1000zł. Sprawcą kradzieży miał być kierujący białym busem a tankował
Krakowscy policjanci błyskawicznie ustali i zatrzymali sprawców rozboju, z których jeden był poszukiwany przez Prokuraturę
W sobotę (13.05.) około godz. 3 nad ranem, do patrolu Oddziału Prewencji Policji w Krakowie ,który pełnił służbę w rejonie Rynku Głównego, podbiegł zdenerwowany mężczyzna twierdząc, że przed chwilą został
Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podczas zaplanowanej akcji zatrzymali dealera narkotykowego oraz jego kompana.
Policjanci z wydziału dw z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie systematycznie eliminują z przestrzeni publicznej zjawisko produkcji środków odurzających jak również handlu nimi. Dobre policyjne rozpoznanie przestępczego środowiska
Nowotarscy policjanci zatrzymali dwóch Duńczyków, którzy napadli na 66 latkę
26 stycznia 2017 roku przed godziną 10:00 nowotarscy policjanci zatrzymali w Zakopanem dwóch obywateli Danii w wieku 39 i 40 lat, którzy wtargnęli do jednego z mieszkań na terenie Nowego Targu.

