Nowi policjanci w jaworznickim garnizonie

Nowi policjanci w jaworznickim garnizonie

W poniedziałek w sali odpraw jaworznickiej komendy odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Posterunkowi swoją zawodową ścieżkę rozpoczną kilkumiesięcznym szkoleniem w jednej z policyjnych szkół. Po przeszkoleniu wrócą do naszej komendy i będą pełnić służbę na terenie Jaworzna.

W poniedziałek w budynku jaworznickiej komendy odbyła się uroczystość ślubowania, w której uczestniczyli, Komendant Miejski Policji w Jaworznie mł. insp. dr Piotr Uwijała, wraz z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie podinsp. Sławomirem Zagrobelnym. ”Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia” – między innymi te słowa wypowiedzieli nowo przyjęci stróże prawa w trakcie ślubowania. Szef jaworznickich policjantów podkreślił, że wybrana przez nich droga zawodowa wymagać będzie ciągłego doskonalenia wiedzy i umiejętności, dodał również, aby pamiętali, że wstąpienie w szeregi Policji czyni ich odpowiedzialnym za społeczeństwo. Ochrona ludzkiego życia i zdrowia ma być w ich służbie celem najwyższym. Teraz nowi funkcjonariusze przez najbliższe miesiące będą zdobywać podstawową wiedzę w zakresie pracy policjanta w Szkole Policji w Katowicach. Po przeszkoleniu wrócą do naszej komendy i będą pełnić służbę na terenie naszego miasta.

Źródło: Komenda miejska Policji w Jaworznie

Previous Nadużywanie alkoholu u kobiet
Next Prezydent przyznał stypendia sportowe na 2022 rok

Może to Ci się spodoba

Policjanci krakowskiego Oddziału Prewencji Policji zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o rozbój

W nocy z niedzieli na poniedziałek 38-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego w oczekiwaniu na odjazd pociągu spędzał czas w okolicy galerii handlowej. Mężczyzna zauważył, ze jest obserwowany przez trzech mężczyzn, którzy

Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przewozili narkotyki. Jeden z nich posiadał również znaczne ilości środków odurzających w miejscu zamieszkania

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Patrol wywiadowców zauważył zaparkowany w osiedlu samochód. W środku siedziało kilku mężczyzn. Jeden z nich kilka razy wychodził z pojazdu udając się do pobliskiego

Krakowscy policjanci zlikwidowali „sklepik” narkotykowy funkcjonujący w jednym z bloków w dzielnicy Stare Miasto

Zatrzymano sprzedawcę oraz dwóch kupujących środki odurzające.  Dzięki  ustaleniom dzielnicowych  z  I Komisariatu Policji w Krakowie  w zakresie handlu narkotykami do którego dochodziło w okolicach dworca towarowego PKP, zlikwidowano punkt

Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich na terenie powiatu wadowickiego

Kilka dni temu policjanci z Referatu Kryminalnego w Kalwarii Zebrzydowskiej uzyskali informację, że na nieużytkach rolnych na terenie gminy Lanckorona mają być posadzone konopie indyjskie. Funkcjonariusze pojawili się wytypowanym miejscu

Zatrzymany sprawca wyłudzający luksusowe pojazdy

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali mężczyznę, który zajmował się przestępczym procederem polegającym na wyłudzeniach ekskluzywnych pojazdów. Mężczyzna decyzją Sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy. 29 kwietnia 2017

Zatrzymany za posiadanie środków odurzających

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został objęty dozorem policyjnym. To kolejna