Handlarz papierosami bez akcyzy zatrzymany przez krakowskich policjantów
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 31-letniego mężczyznę – pracownika jednej z firm transportowych, który zajmował się sprzedażą wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.
Do zatrzymania doszło w ubiegłym tygodniu. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wpadli na trop nielegalnego handlu papierosami. Dzięki wnikliwemu rozpracowaniu operacyjnemu namierzono 31-letniego mężczyznę. Był on pracownikiem jednej z firm transportowych na ternie Krakowa. To właśnie tam w pomieszczeniach biurowych pracujący nad sprawą policjanci znaleźli pudła, w których znajdowały się duże ilości papierosów. Żadna z zabezpieczonych paczek papierosów nie posiada polskich znaków akcyzy.
W trakcie przeszukania pomieszczeń służbowych – ujawniono i zabezpieczono prawie 120 tysięcy sztuk papierosów w opakowaniach (łącznie 584 kartony pakowane po 10 paczek), a także kilkadziesiąt gramów marihuany.
Zatrzymany mężczyzna odpowie za posiadanie i nabywanie wyrobów akcyzowych, bez oznaczenia ich znakami skarbowymi. Za nielegalny proceder i narażenie Skarbu Państwa na straty grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz grzywna. Sprawa o posiadanie narkotyków zostanie wyłączona do odrębnego postępowania.
Zgodnie z wstępnymi wyliczeniami skarb państwa na tej ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych mógł stracić blisko 100 000 złotych.
Może to Ci się spodoba
Nietrzeźwy kursant
Nietypowe zdarzenie tarnowscy policjanci odnotowali 10 marca 2017 roku w godzinach porannych. W Tarnowcu patrol Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie na drodze wojewódzkiej W977 sprawdzał trzeźwość kierowców. Wśród kontrolowanych
Policjanci kontrolowali miejsca sprzedaży fajerwerków
Sylwester i Nowy Rok to czas szampańskiej zabawy. Wiele imprez uświetnionych będzie pokazem sztucznych ogni. Od kilku dni handlowcy oferują w sprzedaży materiały pirotechniczne. W okresie poprzedzającym czas zabaw sylwestrowych,
Zatrzymany za narkotyki
18 sierpnia 2017 roku w Chabówce Policjanci z KP w Rabce Zdrój zatrzymali 18 letniego mieszkańca Raby Wyżnej przy którym w trakcie kontroli drogowej ujawniono środki odurzające w postaci marihuany
Krakowscy policjanci zatrzymali złodzieja, który okradał sklepy w których pracował
Kilka dni temu, w godzinach popołudniowych policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji V w Krakowie, realizując materiały operacyjne, zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie co najmniej trzech kradzieży sklepowych. Kolorytu
Dziesięć zarzutów usłyszał młody mężczyzna, który pobił swoją partnerkę a następnie ukradł jej telefon komórkowy
Do zdarzenia doszło 21 lipca 2017 roku około godziny 15.40 na jednym z osiedli w Wieliczce. 28-latek pobił dotkliwie swoją partnerkę i ukradł jej telefon komórkowy, a następnie uciekł. Kobiecie
Spożywał alkohol pod sklepem – okazało się, że jest poszukiwany
Dzielnicowi z V Komisariatu Policji w Krakowie zauważyli mężczyznę, który spożywał pod sklepem spożywczym alkohol – podczas sprawdzenia okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd do odbycia kary więzienia.

