Postaw na bezpieczeństwo nad wodą
Wakacje w pełni, a wraz z nimi upały i wycieczki nad wodę. Morze, jeziora, stawy, rzeki czy kąpieliska to cudowne miejsca do wypoczynku. Należy jednak pamiętać, że woda, nawet najspokojniejsza, może stać się niebezpiecznym, groźnym żywiołem. Analiza stanu bezpieczeństwa na obszarach wodnych jednoznacznie wskazuje, że to właśnie w okresie wakacyjnym znacząco wzrasta liczba utonięć. Przestrogą niech będzie fakt, że od początku wakacji w Polsce utonęło 99 osób. Zadbajmy o bezpieczny wypoczynek, stosując się do podstawowych zasad. Niech kręci nas bezpieczeństwo nad wodą!
Wybieraj tylko strzeżone kąpieliska i miejsca wyznaczone do kąpieli. „Dzikie kąpieliska” zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona. Flaga biała oznacza, że kąpiel jest dozwolona, natomiast flaga czerwona na kąpielisku – zakaz kąpieli lub kąpielisko nieczynne.
Rodzicu, bądź zawsze w pobliżu, gdy Twoje dziecko pływa. Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie.
Stosuj się do regulaminu kąpieliska, obowiązujących oznaczeń i poleceń ratownika. Nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich. Nie skacz do nieznanej i płytkiej wody, bo takie skoki mogą spowodować poważne konsekwencje zdrowotne. Nie podpływaj do zakotwiczonych lub poruszających się jednostek pływających. Pamiętaj, że jesteś bardzo słabo widoczny.
Nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu, nie wchodź do wody po choćby najmniejszej jego dawce. Bezpiecznie nad wodą to znaczy NA TRZEŹWO. Z rekreacji w wodzie zrezygnuj również, gdy jesteś głodny lub po obfitym posiłku, albo po długotrwałym przebywaniu na słońcu.
Korzystaj z pewnego i sprawnego sprzętu pływającego, a wypływając kajakiem, łódką czy rowerem wodnym zawsze nakładaj kamizelkę ratunkową. W razie nagłej wywrotki będziesz odpowiednio zabezpieczony. Nie ryzykuj życia i zdrowia dla chwilowej wygody.
Wypoczywając nad wodą, nie pozostawiaj swoich rzeczy bez opieki. Złodzieje tylko czekają na taką okazję. Oprócz skradzionego portfela, telefonu czy utraty dokumentów, może dojść do kradzieży tożsamości i wzięcia kredytu na Twoje dane osobowe.
W razie niebezpieczeństwa staraj się zachować zimną krew i zadzwoń na numer 112.
Źródło: Komenda miejska Policji w Jaworznie
Może to Ci się spodoba
Podsumowanie obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 21 w Krakowie
15 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 21 w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych drużyn biorących udział w grze wirtualno-terenowej, która została zorganizowana przez Komendę Wojewódzką
Święto Policji w KPP w Krakowie
Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę powstania polskiej Policji. W obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Król, Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, mł. insp.
Policjanci zalecają ostrożność przy zakupach w sieci
Wraz z rozwojem techniki i powszechnym dostępem do sieci klienci coraz częściej robią zakupy przez Internet. Jak wszyscy wiemy, wiąże się to z możliwością zakupów bez konieczności wychodzenia z domu.
Utrudnienia na autostradzie A4 w miejscowości Staniątki – w kierunku Krakowa
W związku z naprawą lewego pasa jezdni północnej autostrady A4 – wysokość miejscowości Staniątki na odcinku 400 metrów (od km 436+300 do km 436+700) w poniedziałek 7 sierpnia 2017r. od godz. 05:00
Szkolenie w zakresie komunikacji z osobami niesłyszącymi
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się szkolenie (02.03.2017r.) z zakresu komunikowania się z osobami niesłyszącymi, poprowadzone przez p. Monikę Folwarczną oraz p. Adama Janulka, przedstawicieli Fundacji PL –
Policjanci udaremnili wprowadzenie na rynek podrobionego towaru
Funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą KPP w Krakowie wraz z kolegami z Wydziału d/w z Cyberprzestępczością KWP w Krakowie ujawnili i zabezpieczyli podrobiony towar w postaci: 395 opakowań końcówek wymiennych

