Skuteczna walka z narkobiznesem
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie w okresie od maja do lipca br. roku zatrzymali już kilkanaście osób, które posiadały przy sobie narkotyki. Zabezpieczono ponad 6 tysięcy działek amfetaminy i ponad 9 tysięcy działek marihuany oraz innych środków odurzających. Dzięki tym działaniom do obrotu nie trafią narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 300 tysięcy złotych.
Kryminalni i policyjni wywiadowcy prowadzą skuteczne działania w walce z narkobiznesem. Od początku maja do końca lipca policjanci zatrzymali kilkanaście osób, które posiadały przy sobie narkotyki. Podróżowali oni samochodami, przebywali w miejscach publicznych i najczęściej nie spodziewali się policyjnej kontroli. Stróże prawa dokonywali zatrzymań na terenie naszego miasta, jak i miast ościennych. Narkotyki były chowane w różnych miejscach, jednak skrupulatna praca policjantów dawała pożądane efekty. Na rynek w tym okresie nie trafiło ponad sześć tysięcy działek amfetaminy, i ponad dziewięć tysięcy działek marihuany – narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 300 tysięcy złotych. Ponadto praca operacyjna przyczyniła się do likwidacji nielegalnych plantacji marihuany, gdzie zabezpieczano sprzęt do upraw oraz krzewy konopi.
W ustalaniu sprawców tego rodzaju przestępstw sprzyja brak akceptacji społeczeństwa dla zjawiska narkomanii. Pamiętajmy, że konsekwencje prawne posiadania, wytwarzania i obrotu narkotykami czy dopalaczami są bardzo dotkliwe. Sprawca tego rodzaju przestępstw musi się liczyć z odpowiedzialnością karną.
Jednak narkotyki i dopalacze niosą ze sobą także inne zagrożenia, a zażywanie tych środków może mieć poważne konsekwencje zarówno zdrowotne, jak i społeczne uzależnienia.
Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami i dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna, a każde jej zażycie to poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia! To substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu. Mają postać tabletek, proszków, mieszanin ziół, suszu, kadzidełek, czy naklejek w formie tatuaży. Sprzedawane są w sklepach lub przez Internet pod nazwą artykułów kolekcjonerskich, często z umieszczonym komunikatem „Produkt nie do spożycia”. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom. Nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm.
Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze. Jeżeli ktokolwiek z Państwa podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków czy nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, powinien natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić policję.
Źródło: Komenda miejska Policji w Jaworznie
Może to Ci się spodoba
Podczas kontroli pojazdu policjanci zabezpieczyli dwie sztuki broni ukryte w samochodowym schowku
Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie podczas kontroli pojazdu znaleźli dwie sztuki broni, które właściciel ukrył w samochodowym schowku. Broń została zabezpieczona do badań balistycznych. Policjanci z V Komisariatu
JUŻ WKRÓTCE RUSZA XXV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY – PORADY
Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach wszystkich województw pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji
Niepołomice. Mężczyzna zamówił narkotyki przez internet
Niepołomice – 9 lutego 2017 roku pracownik firmy kurierskiej podczas przepakowywania towaru na stanowisku weryfikacyjnym ujawnił uszkodzony pakunek, w którym znajdował się susz roślinny koloru brunatno-zielonego. Na miejsce został skierowany
Odprawa roczna w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie
12 stycznia 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyła się odprawa służbowa, na której podsumowano stan bezpieczeństwa w regionie, omówiono efekty pracy małopolskich policjantów w minionym roku, przedstawiono
Krakowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 33-letniego dealera
Z informacji posiadanych przez policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wynikało, że od pewnego czasu w rejonie Prądnika Czerwonego w Krakowie może działać diler
Zatrzymani dwaj dilerzy
Policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn zajmujących się sprzedażą środków odurzających. Mężczyźni w wieku 21 i 22 lat usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków za co

