Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie ustalili i zatrzymali seryjnego włamywacza
4 sierpnia br. w godzinach rannych, policjanci z VI KP w Krakowie zatrzymali na terenie Wieliczki 42-letniego meżczyznę, którego podejrzewali o kilkanaście kradzieży i kradzieży z włamaniem do samochodów oraz innych obiektów na terenie Podgórza. 42-latek bez stałego miejsca zamieszkania, ukrywał się przed organami ścigania w wielickich pustostanach.
Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie analizując poszczególne zgłoszenia o kradzieżach czy kradzieżach z włamaniem szczegónie do pojazdów mieli pewność że stoi za nimi jeden i ten sam człowiek. Sprawca zwykle włamywał się do samochodów zaparkowanych na chodnikach czy parkingach osiedlowych. Na początku sprawdzał, czy aby właściciel nie zapomniał zamknąć samochodu (zdarzały się i takie przypadki ) a następnie rozbijał szybę albo wyłamywał zamek w drzwiach. Z pojazdu kradł wszystko co właściciel w nim zostawił. W jednym przypadku była to nawigacja, w innym radio CB, czasami łupem padało tylko piwo, czy płyn do spryskiwaczy.
Na swoim koncie mężczyzna ma również kradzież dwóch telefonów komórkowych ze jednej ze szkół podstawowych w Bieżanowie. Jak ustalili policjanci, telefony pozostawili na ławkach w klasie uczniowie, a sprawca wszedł do wnętrza przez otwarte okno i je ukradł.
Zatrzymany jest dobrze znany Policji z przestępstw przeciwko mieniu. Kilkanaście lat spędził w zakładzie karnym właśnie za tego typu czyny. Sprawcy przedstawiono 13 zarzutów kradzieży ( art.278 KK ) i kradzieży z włamaniem ( art.279 KK ) w multirecydywie ( art.64 par. 2 KK). Podczas czynnosci procesowych podejrzany przyznał się do kolejnych kradziezy i kradzieży z włamaniem, które nie zostały zgłoszone.. Policjanci ustalają teraz osoby pokrzywdzone. W stosunku do podejrzanego Sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące.
Może to Ci się spodoba
JUŻ WKRÓTCE RUSZA XXV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY – PORADY
Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach wszystkich województw pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji
Uderzenie w biznes narkotykowy
Zatrzymane 3 osoby, zabezpieczone narkotyki, pieniądze, telefony komórkowe i sprzęt dealerski. To efekt działań, jakie przeprowadzili w zeszłym tygodniu gorliccy policjanci na terenie dwóch powiatów. Policjanci pracujący nad śledztwem dotyczącym
Zlikwidowano plantację marihuany w powiecie wadowickim
Blisko 150 krzewów konopi indyjskich, profesjonalny sprzęt do uprawy i 2,5 kg gotowego do sprzedaży narkotyku zabezpieczyli policjanci CBŚP z Bielska Białej przy wsparciu policjantów z KPP Wadowice w czasie
Kolejne uderzenie w krakowski nielegalny rynek gier hazardowych
Od kwietnia tego roku policjanci Wydziału do walki z przestępczością GospodarcząKomendy Miejskiej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku Delegatury Małopolskiego Urzędu Celno–Skarbowego w Krakowie prowadzą działania wymierzone
Podsumowanie „Ferii 2017” na małopolskich drogach
W okresie od 16 stycznia do 26 lutego 2017 roku zostały przeprowadzone policyjne działania „Bezpieczne ferie 2017”. Z uwagi na duże natężenie ruchu, a co za tym idzie wzrost zagrożenia
Spożywał alkohol pod sklepem – okazało się, że jest poszukiwany
Dzielnicowi z V Komisariatu Policji w Krakowie zauważyli mężczyznę, który spożywał pod sklepem spożywczym alkohol – podczas sprawdzenia okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd do odbycia kary więzienia.

